Dış Mekan Baskılar

Vinil Baskı
Genellikle etkinlik, organizasyonlar ve duyurular için tercih edilen vinil baskılar, afiş alanında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Doğru yerlerde hedef kitleyle buluştuğunda etki gücü yüksek bir baskı yöntemidir.
Vinil baskı genellikle penceresiz cephelerde, cephe üzerinde hazırlanan demir profillerin üzerine uygulanır. Uygulama işlemi bittikten sonra hem sağlamlaştırmak hem de zımba izlerini ortadan kaldırmak için alüminyum çerçeve kullanımını tavsiye ediyoruz.

3 Boyutlu Vinil Baskı:
Bilinen vinil baskı türünün görsel açıdan zenginleştirilmiş ve son derece dikkat çekici hale getirilmiş olanlarıdır. Özel bir açıyla vinile uygulanan görseller, 3 boyutlu gibi görünmekte ve geniş kitlelere hitap edebilmektedir.

Folyo Baskı
Öncelikli olarak bina ve araçlarda kullanılan folyo baskı, tek taraflı görüntü imkanı sunmaktadır. En güçlü iletişim yöntemlerinden biri olan bu yöntemle sahip olduğunuz araç ve mekanlarınızı çok amaçlı kullanabilir, birer reklam silahı haline çevirebilirsiniz.

Mesh Baskı
Tek taraflı görüntü imkanı sağlayan bir baskı yöntemidir. Bina, duvar vb. yapıların cephelerini bu yöntemle giydirebilir, hedef kitlenizle güçlü bir iletişim yakalayabilirsiniz.

Delikli yapısı ile rüzgarı içinden bozulmadan geçirebilen mesh baskılar yanmaz malzemeden üretilirler. Fakat vinil baskılar kadar canlılığını koruyamazlar. Açık havada uygulanmasından dolayı çabuk kirlenme ihtimalleri mevcuttur.

One Way Vision Baskı
Tek taraflı görünüm sağlayan bir diğer baskı yöntemidir. Genellikle camlar üzerinde kullanılmaktadır. One way vision baskı yöntemiyle iç ve dış mekanlarınızı bir iletişim aracına çevirebilirsiniz.

Baskı alanı ölçeklendirilip görsel ölçülere uygun bir şekilde tasarlanır. Burada dikkat edilmesi gereken tek konu, baskı alanı içerisinde one way vision uygulamasının arka planında çakışma yapacak bir görselin bulunmamasıdır.

Arka plandan ışığın kuvvetli geldiği durumlarda, görsel karanlıkta kalıp, görüntü kalitesini yitirebilir. One way vision baskıların, seçilen malzemenin cinsine göre 6 ay ile 2 yıl arası bir dayanıklılık süresi vardır.

Black Out Baskı
Çift tarafına da baskı yapılabilen bir vinil türü olan black out baskı yöntemi, ışık vurması sonucu iki tarafında da farklı görseller olan malzemenin üzerindeki görüntülerin birbirine karışmasını engeller.

Black out baskılar, deliksiz olduğu için pencere üstlerine uygulanmaz. Daha çok panolarda, yol üstlerinde vb. alanlarda uygulanmaktadır. İki yandaki görüntünün de rahatlıkla görülebileceği geniş ve açık alanlar tercih edilmelidir. Görüntülerin karışma ihtimali olmaması Black out baskıları uygun ve etkin bir çözüm haline getirmektedir.
Ra Ra Ra Ra Ra Ra
E-5 Karayolu Üzeri Turgut Paşa Cad. No:81
Alkan İş Merkezi Kat:1 Kartal / İSTANBUL
Tel: 0216 307 87 45 Faks: 0216 307 87 48 0216 307 87 45
  • Facebook
  • Twitter
  • E Posta